WaratahMastersCC 2018 Pointscore

Results

Top 100 places shown.

Place Rider Points Grade Club Events Audit
1 Craig Sinteur 69 A NorthWesternSydneyCC 13 Audit
2 Brett Douce 55 C WaratahMastersCC 17 Audit
3 Geoffrey Wong 53 D WaratahMastersCC 18 Audit
4 Lois Cochrane 47 D PenrithCC 14 Audit
5 Peter Milostic 45 A PenrithCC 8 Audit
6 Terry Grogan 45 D WaratahMastersCC 16 Audit
7 Michael Clark 43 A MarconiCC 11 Audit
8 Brett McMurtrie 43 B WaratahMastersCC 15 Audit
9 Rommel Villafuerte 40 C WaratahMastersCC 15 Audit
10 Paul Drury 38 C ParklifeCC 13 Audit
11 Greg Fisher 38 C WaratahMastersCC 15 Audit
12 Paul Lewis 37 C WaratahMastersCC 16 Audit
13 Phillip Owen 36 D WaratahMastersCC 11 Audit
14 Luigi Lollato 34 F WaratahMastersCC 17 Audit
15 Saso Stojcevski 33 B WaratahMastersCC 11 Audit
16 Chris Chow 32 B WaratahMastersCC 13 Audit
17 Ludwik Dabrowski 32 D WaratahMastersCC 14 Audit
18 Brian Wood 32 E WaratahMastersCC 16 Audit
19 Joe Gatt 32 E WaratahMastersCC 16 Audit
20 Colin Sheaves 32 E WaratahMastersCC 16 Audit
21 Sean Vale 32 B WaratahMastersCC 16 Audit
22 Robert McNamara 32 D BankstownSportsCC 16 Audit
23 Simon Ball 31 A MarconiCC 6 Audit
24 James Gray 31 D WaratahMastersCC 9 Audit
25 Terry Freshwater 31 D WaratahMastersCC 12 Audit
26 Derek Wiersma 31 B WaratahMastersCC 15 Audit
27 Gil Candido 30 B WaratahMastersCC 15 Audit
28 Max Beardwood 30 F WaratahMastersCC 15 Audit
29 Andy Palmer 29 B PenrithCC 10 Audit
30 Colin Petrie 29 B WaratahMastersCC 10 Audit
31 Trent Butler 29 A MarconiCC 11 Audit
32 Matthew Johnston 29 B NorthernSydneyCC 11 Audit
33 Sandy Watt 28 D WaratahMastersCC 9 Audit
34 Jack Moir 28 D WaratahMastersCC 12 Audit
35 Michael Shelley 28 D WaratahMastersCC 12 Audit
36 Michelle Scott 28 E WaratahMastersCC 14 Audit
37 Denis Sullivan 28 D WaratahMastersCC 14 Audit
38 Andrew Robertson 27 C LidcombeAuburnCC 7 Audit
39 Gary Hines 27 C WaratahMastersCC 9 Audit
40 Walter Machado 27 B PenrithCC 9 Audit
41 Jason Green 27 B PenrithCC 11 Audit
42 Adam Clark 27 A MarconiCC 12 Audit
43 Paul King 27 B WaratahMastersCC 12 Audit
44 Jason Tran 26 B ParramattaCC 7 Audit
45 Rick Loft 26 B WaratahMastersCC 10 Audit
46 Martin Horwood 26 C WaratahMastersCC 12 Audit
47 Phil Main 26 C WaratahMastersCC 13 Audit
48 Bob Clarke 26 C WaratahMastersCC 13 Audit
49 Daniel Schwartz 25 A MarconiCC 6 Audit
50 Roy Eldridge 25 D WaratahMastersCC 8 Audit
51 William Pereyra 25 B PenrithCC 8 Audit
52 Anthony Cummings 25 C PenrithCC 9 Audit
53 Anthony New 25 D MarconiCC 9 Audit
54 Gordon Pilmer 25 D MarconiCC 12 Audit
55 Jeffrey Clarkeburn 24 B WaratahMastersCC 10 Audit
56 Franz Pichler 24 E WaratahMastersCC 10 Audit
57 Rob Drury 24 D WaratahMastersCC 11 Audit
58 Jack Yuen 24 A WaratahMastersCC 12 Audit
59 Barnaby Sumner 23 C NorthWesternSydneyCC 6 Audit
60 Richard Bull 23 B ParklifeCC 7 Audit
61 James Downey 23 A WaratahMastersCC 11 Audit
62 Joanne Cameron 23 F WaratahMastersCC 11 Audit
63 Rodd Clarke 23 C WaratahMastersCC 11 Audit
64 Constantine Mercurio 23 B MarconiCC 11 Audit
65 Philip Baldwin 22 C WaratahMastersCC 5 Audit
66 Petar Jukic 22 B SydneyUniVeloClub 7 Audit
67 Ann Eckert 22 E WaratahMastersCC 8 Audit
68 Rob Hacker 22 A PenrithCC 9 Audit
69 Ian Jackson 22 C WaratahMastersCC 11 Audit
70 James Tan 22 B WaratahMastersCC 11 Audit
71 Paul Regattieri 22 C WaratahMastersCC 11 Audit
72 Ramesh Sathiah 21 C ManlyWarringahCC 6 Audit
73 Fred Dyer 21 E WaratahMastersCC 9 Audit
74 Phil Eyke 21 B LidcombeAuburnCC 9 Audit
75 Rowan Drummond 20 A LidcombeAuburnCC 5 Audit
76 Gavin Ward 20 B SydneyCC 7 Audit
77 Kevin Berkeley 20 A ParramattaCC 9 Audit
78 Tim Robertson 20 B Unknown 10 Audit
79 Chris McGuigan 20 E WaratahMastersCC 10 Audit
80 Ian Pike 20 D WaratahMastersCC 10 Audit
81 Kevin Stubbs 20 D WaratahMastersCC 10 Audit
82 Chris Mercurio 20 B WaratahMastersCC 10 Audit
83 Adriano Morelli 20 C WaratahMastersCC 10 Audit
84 Stephen Short 20 C CaravelloCC 10 Audit
85 David R Lloyd 20 B SydneyUniVeloClub 10 Audit
86 David Gray 20 E WaratahMastersCC 10 Audit
87 Edward Younger 20 C WaratahMastersCC 10 Audit
88 Rodney Wagner 20 E CaravelloCC 10 Audit
89 Grant Quinn 19 B RandwickBotanyCC 4 Audit
90 Kevin Young 19 B ParramattaCC 6 Audit
91 Jeremy Laidlaw 19 B DulwichHillBC 7 Audit
92 Kel Smith 19 B WaratahMastersCC 7 Audit
93 James Roberts 18 B RaphaCCSydney 5 Audit
94 Peter Truong 18 B LidcombeAuburnCC 7 Audit
95 Felix Tucci 18 D WaratahMastersCC 9 Audit
96 Annie Simmons 18 E WaratahMastersCC 9 Audit
97 Simon Moore 18 B WaratahMastersCC 9 Audit
98 Paul Glover 18 B WaratahMastersCC 9 Audit
99 Shaun McManus 18 B PenrithCC 9 Audit
100 George Flory 18 B WaratahMastersCC 9 Audit

Races

TimeRaceLocation
Sun 04 Feb
08:00 all grades WaratahMastersCC: Enduro Race Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 11 Feb
7:45am C/F-9.00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 18 Feb
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Sun 25 Feb
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 04 Mar
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Sun 11 Mar
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 18 Mar
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C WaratahMastersCC: Criterium Race Heffron Park Maroubra
Sun 25 Mar
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 01 Apr
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race (Aged Based Race) Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Mon 02 Apr
7:30am B/D/E-9:00am A/C WaratahMastersCC: Graded Scratch - Erik Mather Cup, Easter Monday Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 08 Apr
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 15 Apr
7:00am all grades WaratahMastersCC: Criterium Race / AGM Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Sun 22 Apr
07:45 C/F, 09:00 A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 29 Apr
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 06 May
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race / Club TT Championship, Calga Lansdowne Park
Sun 13 May
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C WaratahMastersCC: Criterium Race Heffron Park Maroubra
Sun 20 May
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 27 May
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Sun 03 Jun
7:00am all grades WaratahMastersCC: Ashfield Cycles 40th Birthday Criterium Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Sun 10 Jun
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 17 Jun
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C WaratahMastersCC: Criterium Race Heffron Park Maroubra
Sun 24 Jun
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 01 Jul
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 08 Jul
8:00am all grades WaratahMastersCC: Enduro Race Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 15 Jul
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C WaratahMastersCC: Criterium Race Heffron Park Maroubra
Sun 22 Jul
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Sun 29 Jul
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 05 Aug
7:45am M1-M5 -9:00am M6-M11 WaratahMastersCC: Age Based Race Lansdowne Park
Sun 12 Aug
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C WaratahMastersCC: Criterium Race Heffron Park Maroubra
Sun 19 Aug
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 26 Aug
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Sun 02 Sep
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 09 Sep
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Sun 23 Sep
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 30 Sep
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Mon 01 Oct
08:00 all grades WaratahMastersCC: Enduro Race, Labour Day, Monday Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 07 Oct
7:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race / Southern Hemisphere Cup Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Sun 14 Oct
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 21 Oct
08:00 all grades WaratahMastersCC: Enduro Race Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 28 Oct
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 04 Nov
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 11 Nov
08:00am all grades WaratahMastersCC: Graded Scratch Race Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 18 Nov
7:45am C/F-9:00am A/B WaratahMastersCC: Criterium Race Lansdowne Park
Sun 25 Nov
08:00 all grades WaratahMastersCC: Criterium Race Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Sun 02 Dec
08:00 all grades WaratahMastersCC: Criterium Race Dragway Full Circuit (entry Gate A)